Sülearvutid Dell brändiltJa pirms biznesa klases portatīvā datora iegādes esi veicis priekšdarbus un nolēmis, ka tieši Dell portatīvie datori ir Tava īstā izvēle, tad tālāk noteikti rodas jautājums, uz kuras modeļu sērijas pusi skatīties, ko nozīmē modeļu sērijās un modeļu nosaukumos visi šie burti-cipari utt.

Tā kā portatīvo datoru modeļu sērijās un modeļu nosaukumos bieži vien ir sarežģīti orientēties, tad arī šeit Tavā labā esam veikuši pārskatu, kādi ir Dell zīmola pārstāvētie portatīvie datori un ko var izlasīt modeļu sērijās un modeļu numerācijās.

Biznesa klasē no Dell portatīvajiem datoriem klasificējas tādas modeļu sērijas kā Latitude, Precision un XPS un tās mēs arī apskatīsim tuvāk.

Mēs šeit nesāksim plašāk un garāk aprakstīt modeļu sērijas mērķgrupas, plašāk par tām vari lasīt šeit: Dell Latitude un Dell Precision.

Dell portatīvie datori – Latitude modeļu sērija

Līdz 2017. gadam Dell visu Latitude modeļu sērijas modeļu priekšā lietoja E-burtu, no kura atteicās turpmākajos modeļos. E-burts no vienas puses arī nozīmēja Latitude modeļa sēriju un no otras puses arī to, ka visiem E-sērijas modeļiem der viena un tā pati dokstacijas sistēma.

Dell Latitude preču sortimentā ir 3000, 5000, 6000 un 7000 modeļa sērija, kuras mērķgrupas un atšķirības ir norādītas arī šeit.

Ja ar pirmo ciparu lieta ir skaidra, tas norāda Dell portatīvā datora modeļa sēriju (mērķgrupu), tad ko nozīmē nākamie trīs cipari? Ņem vērā, ka tas palīdzēs vieglāk un ātrāk atlasīt Dell portatīvos datorus, kas Tev interesē.

Otrais numurs Dell portatīvā datora modeļa nosaukumā apzīmē ekrāna lielumu. 2. numurs apzīmē 12 collu ekrānu, 3. numurs apzīmē 14 collu ekrānu, un 5. numurs apzīmē 15 collu ekrānu. Piemēram, Dell Latitude E7250 ir vēl otrs numurs 2, kas nozīmē, ka tas ir 12 collu portatīvais dators. Tātad, ja Tev ir liela vēlme pēc neliela 12 collu portatīvā datora, Tev vajadzētu apskatīt modeļus, kuru nosaukumā otrais numurs ir 2 (piemēram, E5250, E7240, E7250 utt.).

Trešais numurs Dell portatīvā datora modeļa nosaukumā attiecas uz portatīvā datora ģenerāciju, jeb paaudzi. Dell Latitude paaudzes pārklājas ar Intel Core i sērijas procesoru paaudzēm. Piemēram, Dell Latitude E7250 trešais numurs ir 5, un tas attiecas uz piektās paaudzes procesoru, procesora kodu ar nosaukumu Broadwell, kurš datoros ienāca 2015. gadā.

Ceturtais numurs Dell portatīvā datora modeļa nosaukumā apzīmē ierīces tipu. Galvenokārt tas ir 0, tātad tas ir tradicionāls portatīvais dators, taču dažreiz ir arī variācijas. Piemēram, skaitlis 5 attiecas uz noņemamu tastatūru, ierīce “divi vienā” (piemēram, Dell Latitude 7275) un numurs 9 norāda uz pagriežamu ekrānu. Rakstīšanas laikā šie piemēri nav ļoti aktuāli, jo 7. paaudzes lietoto portatīvo datoru jomā šie jaunumi joprojām ienāk mūsu produktu klāstā, un paies laiks, pirms 7. un 9. paaudzes pilnībā aizstās portatīvos datorus, kas šobrīd ir pieejami e-veikalos un filiāles veikalos. Tomēr ir labi zināt, ko šie pēdējie cipari modeļa nosaukumā nozīmē.

Dell portatīvie datori – Precision

Simbols M-modeļa nosaukuma priekšā apzīmē mobilo darbstaciju, kuru Dell izmantoja līdz 2014. gadam. Tātad šādi radušies Precision modeļu sērijas Dell portatīvie datori bez M-burta.

Modeļu nosaukumos ar M-burtu pirmais skaitlis apzīmē ekrāna izmēru. Ir svarīgi zināt, ka, atšķirībā no Latitude modeļu sērijas, skaitlis 4 apzīmē 15 collu ekrānu, bet skaitlis 6 apzīmē 17 collu ekrānu.

Kopš 2015. gada Dell Precision preču sortimentā atrodama jau 3000, 5000 un 7000 modeļa sērija.

Līdzīgi kā Latitude modeļa sērijās, otrais numurs modeļa nosaukumā apzīmē ekrāna izmēru, bet trešais numurs apzīmē portatīvā datora paaudzi. Atšķirība ir tā, ka portatīvā datora paaudze nav tas pats, kas procesora paaudze, kā tas ir Latitude gadījumā. Piemēram, trešais Dell Precision 3510 numurs norāda uz portatīvā datora pirmo paaudzi, taču tajā tiek izmantoti Intel Core i sērijas 6. paaudzes procesori, kuru koda nosaukums ir Skylake. Tādējādi, pamatojoties uz modeļa nosaukumu, var secināt, ka šī ir 1. modeļu sērijas paaudze, bet nenorāda procesora paaudzi. Tomēr procesora paaudzi nav grūti noteikt, jo informācija par produktu vienmēr tiek piegādāta kopā ar produktu, un pirmais procesora numurs vienmēr norāda procesora paaudzi. Piemēram, ja Dell Precision 3510 portatīvajam datoram ir minēts Intel i7-6820HQ procesors, pirmais numurs 6 norāda uz procesora paaudzi.

Dell portatīvie datori – XPS modeļa sērija

Ja runājam par ekrāna izmēru, tad Dell XPS portatīvo datoru ziņā lieta ir ļoti vienkārša. Modeļa nosaukumā esošais cipars arī apzīmē ekrāna lielumu, piemēram, Dell XPS 12 ir portatīvais dators ar 12 collu ekrānu, Dell XPS 13 ir portatīvais dators ar 13 collu ekrānu utt. Vienkārši un loģiski, vai ne.

Bet XPS modeļa nosaukums faktiski ir divdaļīgs, un papildus iepriekšminētajam ir arī četrciparu numerācija, kas apgrūtina loģikas un konsekventa sistemātiskuma atrašanu. Lai izvairītos no jebkādu atšķirību izcelšanas, mēs vienmēr iesakam īsi pārbaudīt XPS produkta specifikāciju. Tā sniedz arī ātru pārskatu par pašreizējo procesora paaudzi. Piemēram, ja Dell XPS 13 ir norādīts ar Intel Core i5-6200U procesoru, tad pirmais skaitlis norāda uz procesora paaudzi, šajā gadījumā 6. paaudzes Intel Core i sērijas procesoru, kura nosaukums ir Skylake.

Cerams, ka šī ziņa palīdzēs Tev nedaudz orientēties modeļu sēriju un modeļu nosaukumu juceklī un palīdzēs Tev atrast Dell portatīvos datorus, kas Tev interesē.