Windows tahvelarvuti

Planšetdatori Tev sniedz kustības brīvību un ļauj kustībā organizēt kā daba pasākumus, tā baudīt brīvā laika izklaidi. Bieži vien ar planšetdatoru pietiek visam un nav nepieciešams papildus portatīvais dators vai personālais dators, bet tas ir atkarīgs no darba rakstura un planšetdatora. Ja esi tirdzniecības pārstāvis, kas vienmēr atrodas ceļā vai skolas solā sēdošs skolnieks/students, tad ar pareizi izvēlētu planšetdatoru noteikti tiksi galā ar visiem uzdevumiem.

Planšetdatoru jomā aina ir diezgan neviennozīmīga un bieži vien rodas jautājums, kādai planšetdatora operētājsistēmai dot priekšroku. Vai vajadzētu dot priekšroku Windows planšetdatoram, Android planšetdatoram vai gluži pretēji – iOS planšetdatoram.

Ja no jautājuma izslēdzam visus iespējamos Ķīnas ražojumus, tad Windows planšetdatorus pārstāv tādi pazīstami zīmoli kā Dell, Lenovo un HP, kuru biznesa klases produkti ir pazīstami ar savu labo kvalitāti un lietošanas ērtumu, kā arī Asus, Acer un Samsung, ar ko mums, kā mazlietoto biznesa klases planšetdatoru pārdevējiem, saskare ir bijusi mazliet mazāka, bet kas tāpat spēj radīt labus produktus.

Android planšetdatorus ražo tik daudz pazīstami un nezināmi ražotāji, ka saraksts būtu diezgan garš, tāpēc šeit būtu jāmin daži labi pazīstami ražotāji, piemēram, Lenovo, Samsung un Huawei.

iOS planšetdators ir pazīstams arī kā Apple produkts, kas igauņu vidū ir ļoti populārs un novērtēts.

Windows planšetdators

Ja vēlaties ierīci izmantot darbam, mācībām un izklaidei, ieteicams izvēlēties Windows planšetdatoru vai alternatīvu portatīvo datoru – 2-in-1 (divi-vienā).

Daudziem datoru lietotājiem, tostarp man, lielākais arguments dot priekšroku planšetdatoram ar Windows operētājsistēmu ir tas, ka ar šo operētājsistēmu jau pēdējos pāris desmitus gadu esmu uz Tu un precīzi zinu, kas kur atrodas, kas kā darbojas utt. Tas galvenokārt skatoties no darba viedokļa, jo es arī ikdienā saskaros ar Android, bet tajā pašā laikā nevaru iedomāties, kā būtu ar to strādāt.

Daudziem Windows planšetdatoriem ir visas iespējamās darbam nepieciešamās saskarnes, ko planšetdatoros ar citu operētājsistēmu tik viegli neatradīsi. Piemēram, MiniDisplayPort (piem. Microsoft Surface Pro) pieejama ārējā monitora savienošana vai pilnā izmērā USB ports, kas ļauj savienot vadu ar tastatūru vai peli un lūk Tev pilnvērtīgs dators, ja laiku pa laikam nepieciešams kārtot lietas atrodoties darbā. Tāpat ar Windows planšetdatora USB starpniecību vari savienot ID-karšu lasītāju un ielogoties internetbankā vai parakstīt dokumentus. Kā alternatīvu, lai autentificētos vai parakstītos, protams, vari izmantot Smart-ID vai Mobilo-ID, bet, ja šo iespēju nav, tad lieti noder ID-karšu lasītājs.

Arī attiecībā uz dažādiem uzlabojumiem Windows planšetdatori ir soli priekšā citiem, bieži vien komplektā vai atsevišķi ir iegādājama mobilā tastatūra, kam vienlaikus ir priekšējais vāks un skārienjutīgs irbulis, kas darba veikšanu padara vēl produktīvāku.

Līdz ar to darbam un mācībām noteikti ir vērts nosvērties par labu Windows planšetdatoram un ar to ir iespējams pievērsties arī izklaidēm. Windows planšetdatoru mīnuss ir diezgan augstā cena, ja iegādājies to jaunu, bet arī tam ir risinājums, iegādājoties mazlietotu planšetdatoru ar garantiju.

Android planšetdators

Android ir izplatītākā planšetdatoru operētājsistēma, jo planšetdatori ar šo operētājsistēmu vienkārši tiek ražoti visvairāk un ir sastopami katrā cenu klasē. Kā to vēsta viedtālruņu nosaukums, faktiski Android sākotnēji arī bija paredzēts tieši viedtālruņiem. Runa ir par Google ražotu operētājsistēmu, ko ir viegli lietot un personalizēt.

Android planšetdatoru ir vērts izvēlēties arī tad, ja lielākoties sērfo internetā un patērē to izklaidēm vai spēlē spēles, kas Google Play ir pieejamas desmitiem tūkstošu. Android planšetdatorus noteikti pratīs novērtēt ģimenes jaunākie locekļi, bet, ko tur slēpt, arī pats, lai nosistu laiku, esmu spēlējis bērnu iecienīto Angry Birds, ja paveicas savā pārvaldībā iegūt planšetdatoru 😊 Un, protams, pieejams iespaidīgs visa veida lietotņu skaits – gan maksas, gan bezmaksas.

Līdz ar to, ja vienīgais mērķis ir sērfošana internetā, multimediju izmantošana un spēļu spēlēšana, tad kāpēc gan neiegūt savā īpašumā tieši Android planšetdatoru.

iOS planšetdators

Apple iOS planšetdatoru ir vērts izvēlēties tad, ja esi liels “ābola” fans un tev lietošanā jau ir citi Apple produkti, piemēram, viedtālrunis un/vai (portatīvais) dators. Tad visas ierīces vari apvienot vienā Apple ekosistēmā un tas ir ļoti liels pluss.

Atšķirībā no citiem modeļiem, šo produktu klāsts ir vienkāršāks un specifiskāks, t.i., ir tikai daži modeļi, no kuriem izvēlēties (iPad Pro, iPad Air, iPad, iPad Mini), un Tev nav jālauza galva par izvēles veikšanu. Kaut arī trīs no četriem modeļiem galvenokārt paredzēti vidusmēra izklaides, multivides un sociālo mediju patērētājiem, iPad Pro ir veidots, domājot par radošā darba veicējiem, un planšetdators savās iespējās īpaši neatpaliek no parastā personālā datora.

Arī Apple planšetdatoriem ir liels skaits dažādu lietotņu, par daudzām no tām ir jāmaksā. Tāpat līdz ar maksas aplikācijām kā likums rokrokā nāk augstāka kvalitāte.

Līdzīgi kā Windows planšetdatoriem, arī iOS planšetdatoru cenu klase jauniem datoriem ir diezgan sālīta, tādēļ drīzāk ir vērts apsvērt iegādāties mazlietotu modeli.

Bet galējā izvēle, vai tagad dot priekšroku iOS, Android vai gluži otrādi Windows planšetdatoram, jau ir katra paša lēmums. Varbūt iepriekšminētais palīdzēs Tev izdarīt pareizo izvēli.

Mūsu produktu klāstā ir planšetdatori ar visām iepriekšminētajām operētājsistēmām, lai gan galvenā uzmanība joprojām tiek pievērsta mazlietotiem iOS un Windows planšetdatoriem, savukārt Android planšetdatori mūsu plauktos ir diezgan reti sastopami.

Windows planšetdatori, Android planšetdatori, iOS planšetdatori:

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Izmantojot šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Lasīt vairāk