All-In-One arvutid ehk monitor-arvutid

All in One datori (AIO) ir viss vienā datori, jeb monitordatori. Tie ir datori, kas (kā nosaukums pasaka) ir apvienoti vienā korpusā ar monitoru. Šis risinājums faktiski ir cēlies no Apple iMac modeļu sērijas, kas tika akceptēts arī no PC ražotāju puses, jo pieprasījums pēc šādiem datoriem ir liels. Līdz ar to Apple jau ilgu laiku arī citu biznesa klases stacionāro datoru ražotāju (Dell, Lenovo, HP, Fujitsu) produktu klāstā pārstāv monitordatorus un mazlietoti monitordatori nonāk arī mūsu e-veikala un pārstāvniecības veikala plauktos.

All in One datori ir lieliski piemēroti visiem, kas nevēlas uz sava darba galda redzēt atsevišķi stāvošu datorkasti un lielu, putekļus krājošu vadu labirintu. Pateicoties tam darba galds ir ievērojami tīrāks un modernāks un tā arī ir viena no lielākajām priekšrocībām, kāpēc bieži jo bieži All in One datoriem tiek dota priekšroka pār parastajiem stacionārajiem datoriem. Ja izmanto, piemēram, bezvadu klaviatūru un peli, tad vienīgais vads arī ir strāvas vads, kas pieslēdz monitordatoru sienas kontaktam. Un viss-vienā-datori kustās arī ar skārienjūtīgu ekrānu, kas savukārt atceļ nepieciešamību arī pēc peles un klaviatūras 🙂 Ideāls kases dators!

Ja ik pa laikam, piemēram, birojā ir nepieciešamība pārvietoties starp vairākiem darba galdiem, klasē starp vairākām klases telpām vai mājās starp vairākām istabām, tad ir ļoti vienkārši monitordatoru ar peli un klaviatūru pasist padusē un pāriet uz citu vietu. Jā, nav gan tik ērti kā ar portatīvo datoru pārcelties no vienas vietas uz otru, tomēr ievērojami ērtāk, kā nomainīt darbavietu ar parasto stacionāro datoru.

Lai gan All in One datoriem ir vairāki plusi, tiem ir arī dažas nepilnības. Galvenokārt būtu jāizceļ apgreidošanas iespēja, kas atkarībā no ražotāja un modeļa ir vai nu ierobežota, vai tās nav vispār. Lai gan, runājot par parasto stacionāro datoru, nepieciešamības gadījumā vari nomainīt vairumu datora komponentu vai nomainīt monitoru pret jaunāku/lielāku, tad All in One datoriem līdz pat kalpošanas laika beigām paliks precīzi tādi paši parametri kā iegādes brīdī. Atkarībā no ražotāja un modeļa datoram parasti ir iespējams pievienot operatīvo atmiņu vai lielāku SSD disku, taču ar to apgreidošanas iespējas arī beidzas. Līdz ar to apgreidošanas ziņā All in One datori vairāk ir salīdzināmi ar biznesa klases portatīvajiem datoriem. Tāpēc arī ir īpaši svarīgi, lai datoru lietotāji uzreiz izvēlētos monitordatoru ar šādiem parametriem, ar kuru bez raizēm var strādāt ilgus gadus.

Arī jaudīguma ziņā monitordatori vairāk ir salīdzināmi ar portatīvajiem datoriem nekā ar stacionārajiem datoriem. Un iemesls ir pārsteidzoši vienkāršs, proti, korpusa telpa (kur jāietilpst kā monitoram tā datora komponentiem) ir ļoti ierobežota, līdz ar to tur nav iespējams savietot visvisjaudīgākos komponentus. Jaudīgāku datora komponentu darbībai, kā zināms, ir nepieciešama labāka dzesēšana un tai savukārt nepieciešams vairāk telpas.

Līdz ar to, ja sagaidi no datora ļoti lielu jaudu un labu apgreidošanas iespēju, tad drīzāk iesaku dot priekšroku parastam stacionārajam datoram/darbstacijai. Un ja Tu lielākoties nestāvi uz vietas, tad drīzāk vērts lūkoties uz biznesa klases portatīvā datora pusi. Taču ja tev ir būtisks tīrs darba galds bez vadiem, moderns un atraktīvs darba līdzeklis, tad monitordatori ir lieliska izvēle.

Pārdošanas apjomi pēdējo gadu laikā ir parādījuši, ka monitordatori ir ļoti novērtēta un izķerama prece. Tikko kā mums tirdzniecībā uzrodas kāda mazlietotu All in One datoru preču partija, tā tiek arī izpārdota. Protams, vienmēr cenšamies produktu klāstā paturēt kādu All in One datoru, bet diemžēl pārāk ilgu laiku tie noliktavā nepaliek.

Lai Tev būtu vieglāk mūsu e-veikalā atrast monitordatoru, tad norādīšu tos zemāk. Ja Tu pēc šī raksta publicēšanas neredzi nevienu monitordatoru, tad vienkārši kāds ir bijis ātrāks par Tevi. Tādā gadījumā iesaku Tev pēc kāda laika apskatīties atkal, jo jauna prece pie mums parādās katru nedēļu. Tavai zināšanai – visi All in One datori mūsu produktu klāstā norādīti atbilstoši AIO modeļu nosaukumu apzīmējumiem. Līdz ar to, ievadot meklētājā AIO, Tev vienmēr tiks attēloti visi noliktavā esošie monitordatori.

Kā alternatīvu vari apskatīt arī mazā korpusa biznesa klases stacionāros datorus, ko ir iespējams piestiprināt tā paša ražotāja monitora aizmugurējā sānā, tam paredzētajā ligzdā. Arī šāds risinājums uzturēs darba galdu patīkami tīru un brīvu no vadiem. Apskati, piemēram, Lenovo ThinkCentre Tiny, HP Prodesk Mini vai Dell Optiplex Micro modeļu sērijas mūsu produktu klāstā.

All in One datori

Šajā lapā tiek izmantotas sīkdatnes (cookies). Izmantojot šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Lasīt vairāk